„Baltic fish export“ rūpinasi savo darbuotojais?

 

UAB „Baltic fish export“ nesiliauja stebinti. Šį kartą pateiksiu visą istoriją nuosekliai.

Etikos ir procedūrų komisija 2019 rugpjūčio 13 d. gavo prašymą įvertinti mano elgesį, nes savo asmeninėje „Facebook“ paskyroje paviešinau laišką, kuriame „Baltic fish export“ kaltinama galimai neteisėtomis veikomis. Komisija rugsėjo 18 d. paskelbė išvadą, kad „Facebook“ išplatindamas pilietės Zitos laišką apie Pareiškėją nepažeidžiau Valstybės politikų elgesio kodekso, nes ėmiausi priemonių realiai situacijai išsiaiškinti.

Apie Zitos laišką ir jame įvardintus pažeidimus įmonėje viešai prabilau vienintelis, o adresatų buvo beveik penkiasdešimt. Tiesa, įmonė visą informaciją apie pažeidimus pavadino melu. Ar tai gali paskatinti pilietišką, ar nuskriaustą asmenį kreiptis pagalbos į valstybines institucijas?

zitos

Gavęs ponios Zitos laišką iš karto kreipiausi į Sodros, Valstybinės mokesčių inspekcijos, Valstybinės darbo inspekcijos vadovus. Žinoma, gavau atsakymus apie patikrinimus minėtoje įmonėje bei apie nustatytus pažeidimus.

Tiesa, žinau, kad įmonė įpareigota pašalinti rastus pažeidimus... Atrodo, istorija galėjo čia baigtis.

Bet ne, spalio 24 dieną gavau kito „Baltic fish export“ darbuotojo laišką. Gal vis dėlto ponios Zitos istorija paskatino kreiptis pagalbos? Susirūpinęs pilietis jau buvo kreipęsis ir į prokuratūrą, ir pranešęs apie įmonės melagingų duomenų teikimą Sodrai. Deja, dabar abejoju, ar galiu atskleisti detalesnę informaciją apie tai.... remdamasis tuo, kad istorija dėl Etikos ir procedūrų komisijos sprendimo dar, pasirodo, nesibaigė.

Pirmadienį gavau Vilniaus apygardos administracinio teismo nutartį. „Batic fish export“ pasiskundė teismui, kad Seimo etikos ir procedūrų komisija nepripažino manęs pažeidus politiko etiką, kai paskelbiau ponios Zitos pareiškimą ir ėmiausi aiškintis ar tokie pažeidimai įmonėje buvo daromi. Teismas nutarė įpareigoti Seimo etikos ir procedūrų komisiją pateikti teismui atsiliepimą į pareiškėjos skundą bei visą susijusią medžiagą.

Akivaizdus spaudimas man, kad nesiimčiau ir netęsčiau pradėto informacijos rinkimo bei vertinimo, nesusirašinėčiau su pareiškėjais ir jų įvardintų problemų neaptarinėčiau viešai, juntamas, bet vadovaudamasis žmogiškosiomis vertybėmis negaliu nei tylėti, nei užsimerkti prieš į mane besikreipiančiųjų problemas!

© 2020 Arvydas Anušauskas. Visos teisės saugomos.